+38 050 433 14 03

Оренда нерухомості: як убезпечити свої інтереси

12.07.2017

Якщо ви запланували зняти квартиру чи іншу нерухомість в оренду, ці рекомендації допоможуть вам не стати жертвою злочинців, які використовують різноманітні схеми шахрайства під час здавання нерухомості в оренду.

Укладення договору оренди через агентство нерухомості

У більшості випадків договори оренди нерухомості підлягають укладенню через агентства нерухомості. Такий варіант є найбільш безпечним. Незважаючи на той факт, що агентства нерухомості не несуть юридичної відповідальності за підписаний за їх допомогою договір оренди, власники, які здають свої квартири через агентство, на відміну від шахраїв, завжди готові надати свої документи для перевірки.

Таким чином, ви можете бути більш спокійні за юридичну чистоту такого договору. Однак в Інтернеті також можна знайти багато оголошень безпосередньо від власників нерухомості. В такому випадку, орендарям пропонується нібито подвійна вигода: зняти недорого хорошу квартиру і при цьому не платити комісійну винагороду агентствам нерухомості. Якщо вам випала така можливість, то будьте максимально обережні та уважно перевірте документи, які пропонують Вам підписати. Нерідко під виглядом власників нерухомості діють шахраї.

Нотаріальне посвідчення договору оренди нерухомості

Це найбільш надійний спосіб, при якому нотаріус перевіряє всі правовстановлюючі та особисті документи власників нерухомості. Однак не всі власники погоджуються на це через різноманітні причин:
  • додаткові витрати,
  • оподаткування,
  • складність процедури,
  • накладення заборони на відчуження нерухомості протягом терміну дії договору оренди, тощо.

Професійна юридична підтримка

Ви можете звернутися в будь-яку юридичну компанію за даною послугою. Професійні юристи перевірять всі правовстановлюючі документи на нерухомість, особисті документи власників і складуть договір оренди з максимальним захистом Ваших інтересів. При цьому немає необхідності нотаріально завіряти договір оренди.

Самостійна перевірка документів

Якщо ж Ви все таки рішилися обійтися власними силами, тоді уважно перевірте всі документи при підписанні договору оренди. Вам необхідно переглянути: паспорт власника та оригінал правовстановлюючих документів на квартиру. Перевірте справжність цих документів (захисні знаки, голограми, оригінальні фото в паспорті, тощо).

Якщо договір підписує довірена особа, то обов'язково необхідна наявність нотаріально посвідченої довіреності, де прописано право на здавання нерухомості в оренду. Довіреність має бути чинна - термін її діє не повинен закінчитися в момент підписання договору.

Якщо ж в об'єкта нерухомості є декілька власників, тоді повинен бути повний перелік документів від кожного власника (паспорт, документ, що підтверджує право власності, або нотаріально завірена довіреність для представника).

Таким чином, коли вам попадеться на очі занадто привабливий об'єкт, пам'ятайте про слова - занадто добре, щоб бути правдою. Будьте пильні!