Оренда квартир в Івано-Франківську — поради фахівців фото

Оренда квартир в Івано-Франківську — поради фахівців


08-07-2017

Оренда квартир в Івано-Франківську

- сьогодні це прибутковий вид діяльності, який приносить чималі прибутки для багатьох власників нерухомості. Давайте поговоримо про те, як здавати свою квартиру в оренду без жодних страхів та не обпектися. 

Отже, порада перша: Не здавайте квартири друзям або родичам 

Бажання поселити в квартиру когось добре знайомого цілком зрозуміле. Начебто свої люди, знаєш, чого від них чекати. Але світ жорстокий: більше половини таких угод виходять епічно провальними. Пам'ятаєте прислів'я? «Хочеш втратити друга, позич йому гроші»? Воно з'явилося не дарма. 

Вікторія, Івано-Франківськ: 

«Я переїхала жити за місто і здала свою одноповерхову квартиру колишній колезі - Н. Вважала її якщо не подругою, то досить близькою приятелькою. Спочатку все йшло чудово, але в якийсь момент у Н. Почались фінансові проблеми. То на роботі затримали зарплату, то вона раптово захворіла і їй була потрібна значна сума на лікування. Чомусь вирішувати свої фінансові труднощі вона вирішила за мій рахунок. Попросила відстрочити платіж на тиждень, потім ще на один. Орендну плату віддавала маленькими частинами. На всі ввічливі прохання якось розібратися з цим, я отримувала у відповідь істерики та звинувачення в черствості. Потім вона взагалі перестала відповідати на мої дзвінки та повідомлення. Довелося їхати, відкривати квартиру власним ключем і ставити питання ребром. Н. я, звичайно, виселила зі скандалом, проте, ніяких грошей так і не побачила». 

Часто буває, на знайомих людина соромиться натиснути коли це необхідно, сподіваючись на добре ставлення. Мовляв, друзям треба допомагати, справжній друг зрозуміє і простить. Але дружба дружбою, а фінансові питання слід ставити окремо. Краще не ризикувати і розділяти дружбу та бізнес. 

Не залишайте цінні речі в зданій в оренду квартирі 

Безперечно, фамільний сервіз чудово виглядає в кухонному буфеті, а оригінал картини відомого художника в вітальні налаштовує на піднесений настрй. Але все ж радимо вивезти з квартири, що здається в оренду, всі цінності, без яких квартири може обійтись. Раптом вашому майбутньому мешканцю картина не прийдеться до душі. І взагалі, бувають різні випадки. 

Ніколи не здавайте квартири в оренду без письмового договору 

Ви думаєте, це просто формальність? Даремно! Наявність договору допомагає вирішувати дрібні суперечки та серйозні конфлікти. У договорі оренди можна прописати, хто платить за комунальні послуги, скільки людина має право проживати в квартирі, чи можна заводити в ній екзотичних мадагаскарських тарганів та чи підлягають стіни туалету перефарбування в ультрамариновий колір. 

Володимир, Івано-Франківськ: 

«Я здавав двокімнатну квартиру в оренду в Івано-Франківську молодій сім'ї вже декілька років. Одного разу пролунав дзвінок від сусідів, вони поскаржилися на постійний собачий гавкіт. Зв'язався з мешканцями. Виявилося, що вони завели цуценя. Я не був категорично проти тварин в квартирі, але це ж підвищені ризики. Мешканці при цьому стверджували, що говорили мені про свої плани на тварину при в'їзді, а я нібито просто про це забув. З тих пір намагаюся обов'язково прописувати всі такі моменти в договорі оренди». 

Не здавайте квартиру без страхового депозиту (застави) 

Одразу попереджаємо: ми за цивілізоване вирішення конфліктів шляхом переговорів. Але світ населяють не тільки порядні люди, а статися може всяке. Страховий депозит недарма зазвичай дорівнює сумі місячної орендної плати. Якщо ваш мешканець раптом буде змушений терміново з'їхати, ви не понесете збитки через простій квартири, поки шукаєте нових орендарів. Також із застави можна відняти, наприклад, суму боргу за електрику або компенсацію за зіпсовані меблі та техніку. 

Не хвилюйтеся :) 

Це, мабуть, головний пункт. Сподіваємося, наші поради допоможуть вам здати квартиру без зайвих нервів. Успіхів!