у Івано-Франківську збудують дві спортивні арени фото

Незабаром у Івано-Франківську збудують дві спортивні арени


25-02-2013

Після минулорічних гучних перемог НФК «Ураган» (став чемпіоном України) та БК «Говерла» (здобув бронзову медаль Суперліги) питання з будівництвом у Івано-Франківську Палацу спорту набуло нових обертів. Замість однієї спортивної арени обласна влада побудує...дві!

Не дивлячись на тривалий етап вибору проекту першого Палацу спорту, в березні головний проектант був визначений: ця роль дісталась НДІ «Дніпромісто». Частково проект фінансуватиметься з обласного бюджету − на будівництво Палацу спорту планують виділили близько 300 тисяч гривень. Загальну вартість робіт попередньо оцінюють у 999,2 тисячі.

З місцем будування в ОДА ще не визначились, проте розглядаються варіанти забудови території колишнього 63‑го заводу, чотирьох гектарів у Чукалівці чи землі в районі Калуської траси («Сьомий мікрорайон»). Що до останнього варіанту, він виглядає найперспективнішим: проведення нових інженерних мереж сприятиме швидшому розвитку району. 

План Палацу спорту 

У розробці плану Палацу спорту беруть участь і спортивні клуби Івано-Франківська, сподіваючись, що за такої співпраці місто зможе отримати площадку для проведення змагань міжнародного класу.

Доля другого Палацу спорту поки що примарна, але дуже обнадійлива.

Міжнародна Федерація баскетбольних асоціацій (ФІБА-Європа) позаторік надала Україні право проведення чемпіонату Європи з баскетболу 2015 року − «Євробаскету-2015».

Містами-центрами проведення чемпіонату обрали Київ, Донецьк, Одесу, Дніпропетровськ, Львів та наш Івано-Франківськ!

Фірма-забудовник зобов’язується звести в межах міста комплекс мінімум на 6 тисяч глядачів!

З огляду на нинішній стан українських стадіонів, що можуть приймати чемпіонат такого класу, по всій Україні відповідних залів лише 5: у Дніпропетровську (6,5 тис. місць, 1980 рік зведення), Києві (6,1 тис. місць, 1960 рік зведення), Харкові (5 тис. місць, 2004 рік зведення), Одесі (5 тис. місць, 1975 рік зведення) та Донецьку (4,1 тис. місць, 1976 рік зведення).

Зараз процес обговорення майбутньої івано-франківської спортивної арени, на жаль, загубився десь у міністерських коридорах.