Нерухомість Івано-Франківськ та Україна — тенденції ринку фото

Нерухомість Івано-Франківськ та Україна — тенденції ринку


06-06-2017

Міжнародні брокерські компанії протягом останнього року відзначають України як країну з високим показником падіння цін на нерухомість. Падіння цін на нерухомість в Україні за 2016 рік зафіксовано в розмірі - 10,5%, тоді як в таких країн як Туреччина, спостерігалося зростання цін на 15% а у Швеції - зростання становило 13%. Спробуємо розібратися, яка ж насправді ситуація з нерухомістю в Івано-Франківську та нашій країні в цілому? 

На ринку вторинного житла, дійсно, в Україні відбувається плавне зниження цін, а до кінця 2016 року зниження цін склало близько 12%. Натомість, первинний ринок нерухомості показує більш стабільні показники, навіть невелике зростання. Це пов'язано з тим, що ціни на новобудови прив'язують до національної валюти - гривні. А в зв'язку з девальвацією гривні, первинний ринок нерухомості виріс на 1-1,5% за останній рік. 

Нерухомість Івано-Франківськ 

Ринок нерухомості в Івано-Франківську не знаходиться осторонь від загальноукраїнських тенденцій та показує подібні результати. Будівельні компанії Івано-Франківська стабільно розвиваються та зводять нові будинки та цілі житлові комплекси. Звичайно ж, найбільшою популярністю серед покупців квартир користується недороге житло. Купити дешево квартиру в Івано-Франківську, як і в цілому по країні - мріє кожен. 

Вартість квартир головним чином залежить від попиту, а зараз більше половини попиту зосереджено на сегменті економ-житла. Тому більшою популярністю користуються 1 кімнатні та 2 кімнаті квартири в Івано-Франківську. Зрозуміло, велике значення має розташування житла: центр міста або спальні райони. Ціни на квартири в Івано-Франківську в новобудовах знаходяться на рівні середньоукраїнських. 

Чого чекати від ринку нерухомості у найближчому майбутньому 

В останні два роки, в зв'язку з економічною ситуацією, і невпевненості в завтрашньому дні, українці дещо побоювалися інвестувати у нерухомість. А це в свою чергу впливало на попит на ринку нерухомості і на ціну квартир в новобудовах.

 Стабілізація ринку неминуча 

2014 і 2015 роки були важкими для ринку нерухомості в цілому. Але починаючи з 2016 року помітно збільшилася купівельна спроможність і люди стали вкладати гроші в нерухомість, що зробило ринок більш стійким. 2016 рік показав дуже хороший приріст продажів, у порівнянні з попередніми роками. Тому і в 2017 році експерти прогнозують подальшу стабілізацію ринку нерухомості в його сьогоднішньому стані. 

З вищесказаного можна зробити висновок про те, що на сьогоднішній день, після значного знецінення національної валюти, найкращим варіантом не втратити свої гроші, буде купівля нерухомості. Ця галузь продовжує залишатися стабільною. А проаналізувавши ринок житла, варто зупинити свій вибір на купівлі квартир в новобудовах, ціни на які більш прийнятні, у надійних та перевірених часом забудовників.