Квартири в Івано-Франківську: оренда житла фото

Квартири в Івано-Франківську: оренда житла


15-05-2017

Не дуже радісна статистика склалася в економіці держави: зарплати стоять на місці, а все навкруги набирає в ціні. Чи не єдиний виняток - продаж квартир в новобудовах і на вторинному ринку. Як і всюди по країні, ціни на квартири в Івано-Франківську дещо знизились, якщо рахувати у доларовому еквіваленті, відповідно покупці у виграші. Інша справа ринок оренди житла: тут ситуація залежить від двох факторів попиту та пропозицій нерухомості. 

Що чекає ринок оренди нерухомості у майбутньому? 

У різних містах, попит залежить від різних факторів. В таких містах як Одеса головними магнітом для орендарів, яким потрібно тимчасове житло, курортний сезон і відпочинок біля моря. У Львові та Івано-Франківську, найбільше бажаючих найняти квартиру знайдеться серед студентів (не рахуючи оренду квартир у святкові або фестивальні періоди). А до Києва прагнуть потрапити багато людей протягом всього року в різноманітних справах, які зазвичай пов'язані з бізнесом. Враховуючи те, що за комунальні послуги (тарифи на які теж не стоять на місці) платить наймач, популярними є однокімнатні та невеликі двокімнатні квартири. 

Загалом, такий попит логічний. Але, згідно з прогнозами фахівців, зовсім скоро двокімнатні квартири поступляться місцем попиту проживання у квартирах-студіях. Причина в тому, що таке житло найчастіше шукають молоді люди, які тільки-тільки починають заробляти на життя самостійно. За площею студії менше однокімнатних квартир у середньому на 10-15 кв.м. Зате вони часто оригінальні та стильні. Щоправда, квартир-студій з гарним та зручним плануванням мало, а тому доводиться зазвичай дуже довго шукати свій будинок серед цього сегменту. 

Скільки зараз коштують однокімнатні, дво- і трикімнатні

квартири в Івано-Франківську

та у великих містах в найм? 

Якщо проаналізувати цифри і вирахувати середню вартість за оренду квартир в містах України, то виглядатиме рейтинг приблизно таким чином: 

  • найдорожчі однокімнтатні квартири пропонують в Києві та Одесі. У столиці це приблизно 4-4,5 тис.грн. В Одесі близько 3-3,5 тис.грн. Бюджетні варіанти можна знайти у Львові та Івано-Франківську - ціни стартують від 1,5-2 тис.грн. на місяць. У Харкові, початкова вартість становитиме від 3 000 гривень.
  • двокімнатні квартири в Києві є шанс зняти за 4,5 тисячі, але більш реально за 7-8 тисяч. Орендувати двокімнатну квартиру в туристичних центрах країни - Одесі та Львові вийде приблизно за одну і ту ж ціну: в середньому 5-6 тисяч гривень. В Івано-Франківську ціна такої квартири буде становити від 3 тис.грн. Для тих, хто планує проживати в Харкові, орендодавцю потрібно віддавати 5-6 тисяч гривень.
  • трикімнатні квартири мають незначний попит. Одеса і Харків схожі за середньої вартості на такі квартири - 10 тисяч гривень. У Києві ціни піднімаються від 8 тисяч, у Львові від 8 тисяч гривень. У Івано-Франківаську таку квартиру можна винайняти в середньому від 6 тис.грн і вище.