Як купити квартиру в Івано-Франківську в кредит? фото

Як купити квартиру в Івано-Франківську в кредит?


30-06-2017

Станом на червень 2017 року кредити на житло, тобто можливість купити квартири в Івано-Франківську в кредит та оформити іпотеку, надають п'ять банківських установ. Це наступні банки: «Ощадбанк», «Укргазбанк», «Аркада», «Крісталбанк» та «Глобус». 

Оформлення квартири в кредит - тенденції 2017 

До оформлення нерухомості в кредит (іпотеку) покупці поки що приглядаються та відносяться з великою обережністю. Здебільшого банківські позики оформляють покупці квартир, яким не вистачає незначної суми коштів, щоб оплатити все житло одразу. 100% розрахунок за квартиру дає змогу дістати від забудовника великий дисконт, який подекуди може становити значну суму від загальної вартості житла. Таке зниження ціни значно вигідніше від витрати на обслуговування банківського кредиту. Під час придбання житла також користуються розстрочкою та відтермінуванням платежів, проте в такому випадку знижка на квартири не така велика. 

На сьогоднішній день існують два варіанти придбання житла для покупця, який не має всією суми на квартиру відразу: 

  • купити квартиру в Івано-Франківську з розтермінуванням платежів,
  • оформити квартиру в кредит. 

Будівельні компанії Івано-Франківська надають перевагу першому способу, оскільки оформлення банківського кредиту (іпотеки) на житло процедура доволі складна. 

Купити квартиру в Івано-Франківську в кредит 

Для отримання банківського кредиту необхідно: сплатити перший внесок (він відрізняється у залежності від банку), здійснити підтвердження власної фінансової спроможності для виплат іпотеки. Крім того, треба оформити анкету, подати ідентифікаційні документи, на підтвердження громадянства України (паспорт, ідентифікаційний код). А також всі необхідні документи, що доводять отримання вами доходів в достатньому обсязі. 

Умови згідно яких банки погоджують надання іпотечні позики різняться в залежності від банку. Так для прикладу, «Крісталбанк» дає кредити на строк до 20 років. При цьому перший внесок повинен бути 50% від вартості нерухомості. Кредитна ставка по іпотеці - від 5% до 24 %. «Укргазбанк» дає позику на 15 місяців при ставці від 7,5% річних. В подальші роки ставка кзбільшується до 24%. За умови внесення першого внеску у сумі 30% від ціни об'єкта. Більшість квартири оформлених в кредит це одно- та 2-кімнатні квартири з невеликим метражем та недорогою вартістю за кв./м. Мізерна частина покупців здійснила оформлення кредиту для придбання 3-кімнатних квартир. 

В будь-якому випадку, іпотечні кредити стають реальною можливістю для покупців, які ще донедавна мали певній сумнів щодо придбання власної квартир. Купити квартиру в Івано-Франківську в кредит стало у великій мірі можливим завдяки стабілізації економічної ситуації та курсу національної валюти в Україні. Слід також відзначити гнучкість банків, що вивчають можливість надання квартири в кредит для кожного окремого покупця. При цьому, вони виявляють свою зацікавленість та розуміння кожної окремої ситуації, обираючи найприйнятнішу форму розрахунку для кожного клієнта.